Darmowa wysyłka 24h

30 dni na zwrot

Płać po 30 dniach

Nosidełka od 200 zł

Testowane przez rodziców

Od którego momentu można bezpieczne używać nosidełka?

Od którego momentu można bezpieczne używać nosidełka?

Jesteś Mamą - to świetna nowina! Pamiętaj jednak o tym, by w pełni zadbać o zdrowie swojego maluszka. Kiedy nastanie ta długo oczekiwana chwila i dziecko pojawi się na świecie - chciałoby się je tylko tulić i całować całymi dniami.

Spis treści:

Który moment na nosidełko będzie odpowiedni?

Nosidełka ergonomiczne vs “wisiadła”

Szeroki wybór nosidełek ergonomicznych na rynku!

Z początku może się przydać chusta do noszenia dzieci, lecz z czasem, kiedy maluszek zacznie utrzymywać samodzielnie główkę, a później siadać - warto przerzucić się na nosidełko. Oczywiście, na wersję ergonomiczną. Wraz z nim zyskasz tylko pewność, że szkrab będzie się prawidłowo rozwijał.

Który moment na nosidełko będzie odpowiedni?

Nurtuje Cię najpewniej pytanie, który moment będzie odpowiedni, żeby sprawić maluchowi nosidełko - nie jest to wbrew pozorom tak trudno stwierdzić. Ważne jest jednak, by decydując się na nosidełko dla jeszcze malutkiego dziecka, nosić je z przodu. Trzeba mieć bowiem na niego cały czas oko i obserwować czy niczego mu nie brakuje. Aby zdecydować się na noszenie dziecka w nosidełku na plecach, maluch powinien mieć skończone minimum 12 miesięcy!

Na co zwrócić zatem uwagę przy chęci zakupu nosidełka dla dziecka?

  1. Czy maluch ma prawidłową kontrolę głowy, a także szyi?
  2. Czy maluch samodzielnie siada?

To właśnie te dwa powyższe aspekty w pełni zadecydują o tym, czy dziecko może i czy powinno już siedzieć w nosidełku. Kiedy będziesz na poważnie zastanawiała się nad zakupem nosidełka dla swojego maluszka - miej to na uwadze!

Nosidełka ergonomiczne vs “wisiadła”

Na rynku znajdziesz wiele przekłamanych artykułów na temat nosidełek. Zdarza się, iż wiele osób nie odróżnia nawet różnicy pomiędzy nosidełkiem ergonomicznym, a wisiadłem. Jest ona jednakże spora i zasadnicza. Najlepiej zilustruje to poniższa grafika, gdzie na pierwszy rzut oka widać, które nosidełko jest odpowiednie, a które nie. Kiedy dziecko znajdzie się w wisiadle, zostaje obciążony jego cały kręgosłup, który przecież nie jest jeszcze nawet rozwinięty! Ważne jest więc, by wybrać w pełni odpowiednie nosidełko ergonomiczne, które nie będzie obciążało jego kręgosłupa.

Odpowiednie nosidełko ergonomiczne

Źródło: http://hipdysplasia.org

Szeroki wybór nosidełek ergonomicznych na rynku!

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem marki swojego pierwszego nosidełka z czystym sumieniem polecamy Tulę, jak i LennyLamb. To właśnie te dwie marki tworzą i produkują nosidełka dla dzieci z myślą przede wszystkim o zdrowiu maluszków. Co więcej, wszystkie one są w pełni ergonomiczne, a także w 100% bezpieczne dla przyszłego rozwoju Twojego szkraba. Zarówno nosidełka Tula, a także LennyLamb składają się z najwyższych jakościowo materiałów. Dzięki temu nie uczulają, ani nie podrażniają delikatnej skóry malucha. Do wyboru masz całą masę kolorów, jak i wzorów nosideł - można to śmiało porównać do wszystkich odcieni tęczy!

[product id="884, 893, 840"]

Na poniższym zdjęciu możesz szybko odczytać zalety nosidełek Tula!

Nosidełko Tula zalety

 Nosidełka Tula są w pełni ergonomiczne, dzięki czemu zadbasz wraz z nimi o rozwój swojego małego szkraba. Jedyna rozterka, jaka może Cię trapić podczas wyboru nosidełka Tula to najpewniej odpowiedni model. Do wyboru masz wersję nosidełek Tula Baby, a także Toddler - czym się różnią?

Przeznaczenie i charakterystyka nosidełek Tula Baby:

  • dla dzieci o wadze 7 do 20 kilogramów;
  • około 38 cm wysokości;
  • szerokość panelu u podstawy wynosi 38 cm, a w górnej części 43 cm

Przeznaczenie i charakterystyka nosidełek Tula Toddler:

  • dla dzieci o wadze 11 do 27 kilogramów;
  • około 45 cm wysokości;
  • szerokość u podstawy 43 cm, a w górnej części 50 cm

Dzięki powyższym informacjom powinnaś już sama śmiało dobrać odpowiednie nosidełko dla swojego dziecka. W przypadku zadania sobie pytania, od którego momentu możesz nosić maluszka w nosidełku, pamiętaj o jego główce, szyi, a także możliwości siadania! Ciesz się bliskością ze swoim maluszkiem dzięki nosidełkom, które zapewnią Waszej dwójce sporą dawkę tulenia. :)

Zapraszamy do naszego sklepu Tulisie.pl, gdzie znajdziecie wyżej wymienione modele oraz wiele inne akcesoria dla maluszka i rodziców!

strona tulisie.pl do góry
{nocache:82b3e3f2f9b9a5e01ab5fab33e7d9674#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl