• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Darmowa dostawa i zwrot od 347 zł!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na darmowy zwrot
do kasy suma: 0,00 zł

Sposoby zakładania nosidełek Tula

Sposoby zakładania nosidełek Tula

Nosidełka Tula posiadają aż 2 możliwości noszenia dziecka - z przodu oraz na plecach. Sposób zakładania nosidełka Tula w obu wariantach jest bardzo prosty i przyjazny, możliwy do wykonania bez pomocy drugiej osoby. W przypadku gdy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, możemy poprosić kogoś o pomoc.

Wybierz najlepsze nosidło i skorzystaj z kodu rabatowego!

Chcesz dowiedzieć się jak zakładać nosidełka Tula i wybrać odpowiednie nosidło dla Twojego dziecka? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas wpisem!

Jeśli zdecydujesz się ostatecznie na zakup nosidła Tula lub innego skorzystaj ze specjalnego kodu rabatowego:

 

"BLOG11",

 

który uprawnia do dodatkowej 11% zniżki na nieprzecenione produkty z kategorii nosidła i chusty. Kod wpisz w koszyku na pierwszym etapie zamówienia.

Spis treści:

Instrukcja zakładania nosidełka TULA z dzieckiem z przodu
Instrukcja zakładania nosidełka TULA z dzieckiem na plecach
Prawidłowe zdejmowanie nosidełka Tula

 

Instrukcja zakładania nosidełka TULA z dzieckiem z przodu

Jeśli chcemy nosić dziecko z przodu, przy zakładaniu nosidła powinniśmy zacząć od zapięcia pasa biodrowego, tak aby jego panel swobodnie z niego zwisał. Następnie przytulamy dziecko do klatki piersiowej i rozdzielamy jego nóżki.

Instrukcja zakładania nosidełka Tula na przód

 

Trzymając dziecko, podnosimy panel, tak aby zakrył plecy malucha. W następnej kolejności podtrzymując dziecko prawą ręką, zakładamy ramiączko na lewym barku i analogicznie, podtrzymując je lewą ręką - na prawym barku. Kiedy już założysz oba ramiączka, możesz puścić dziecko i obiema rękoma wyregulować oraz zapiąć pasek, który je łączy. Dziecko powinno być szczelnie opatulone panelem. Na koniec upewnij się, czy maluszek siedzi głęboko w nosidełku Tula, a także czy znajduje się w ergonomicznej pozycji “na żabkę”!

[product id="2355, 1982, 1156, 5976"]

Instrukcja zakładania nosidełka TULA z dzieckiem na plecach

Ten sposób używania nosidełek Tula jest zalecany dopiero wtedy, gdy dziecko jest już w stanie samodzielnie siedzieć i kontrolować mięśnie główki, karku i korpusu. W tym przypadku również zaczynamy od zapięcia pasa biodrowego, tak aby panel zwisał swobodnie z tyłu. Zakładamy lewe ramiączko, a dziecko sadzamy na prawym biodrze. Następnie wsuwamy lewą dłoń między nosidło a swoje dziecko i trzymając dziecko za lewą stopę przeciągamy je przez nosidło.

Instrukcja zakładania Nosidełka Tula na tył

Równocześnie pochylamy się do przodu, żeby przerzucić ciężar dziecka na swoje plecy. Potem, trzymając dziecko lewą ręką, zakładamy prawe ramiączko. Na sam koniec sprawdzamy, czy nóżki nie są za bardzo ściśnięte i czy dziecko w pełni prawidłowo siedzi. W przypadku korzystania z nosidełek Tula przez bardzo małe dziecko, trzeba zakupić dodatkową wkładkę dla niemowlaka, w celu zapewnienia mu bezpiecznej pozycji!

Prawidłowe zdejmowanie nosidełka Tula

Poprawne ściąganie nosidła Tula powinniśmy zacząć od poluzowania taśm ramiączek. Pod żadnym pozorem nie możemy rozpinać pasa biodrowego, dopóki dziecko znajduje się w nosidle! W dalszej kolejności rozpinamy jedna ręką klamrę piersiową, łączącą ramiączka, a dziecko trzymamy drugą ręką. Ściągamy ramiączka jednocześnie, a przy tym podtrzymujemy dziecko. Jeśli korzystamy z możliwości noszenia dziecka z tyłu, musimy pochylić się lekko do przodu przy luzowaniu taśmy ramiączek. W tej opcji również postępujemy podobnie ze zdejmowaniem ramiączek. Na sam koniec przesuwamy pociechę na swoje biodro.

Dlaczego prawidłowe noszenie dziecka w nosidełku jest ważne?

Często pojawiają się pytania czy nosidełko szkodzi dziecku – otóż nie, o ile jest prawidłowo użytkowane. Odpowiednie zakładanie nosidełka Tula jest kluczowe, aby bobas przyjął odpowiednią pozycję, bezpieczną dla jego zdrowia. Prawidłowe noszenie dzieci i niemowląt w nosidle ma istotny wpływ na rozwój brzdąca. Dlatego właśnie zawsze stosuj się do instrukcji nosidełka i zaprezentowanej przez nas instrukcji zakładania nosidełka Tula, ponieważ dzięki temu zyskasz pewność, że maluszek jest w poprawnie usytuowany. Sam proces zakładania nosidełka Tula jest łatwy i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy, że opanujesz podstawowe kroki i w mgnieniu oka nauczysz się sprawnego korzystania z nosidła Tula. Rozpocznij ćwiczenia już dzisiaj i przekonaj się jak komfortowym i wygodnym rozwiązaniem jest noszenie dziecka w nosidełku.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór Nosidełek Tula.

 

strona tulisie.pl do góry
{nocache:f2b861a13779357b57d2cbf584ce9a14#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium