• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 31.03.2024!
do kasy suma: 0,00 zł

Certyfikaty produktów dla niemowląt – jakie są rodzaje i co oznaczają?

Certyfikaty produktów dla niemowląt – jakie są rodzaje i co oznaczają?

Opieka nad maluszkiem to nie tylko spełnianie jego podstawowych potrzeb – to zapewnianie mu tego, co najlepiej wesprze jego zdrowy rozwój. Dlatego tak ważne jest, by uważnie wybierać produkty służące do pielęgnacji bobasów. W określeniu ich jakości pomogą znajdujące się na opakowaniach lub stronie producenta certyfikaty – warto wiedzieć, co się za nimi kryje.

[product id="2581, 3531, 5886, 5887"]

W trosce o środowisko naturalne

Aby mieć pewność, że dany produkt nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego lub szkodzi mu w mniejszym stopniu niż inne produkty, należy sprawdzić, czy jest on oznaczony odpowiednimi symbolami. Wyróżnia się certyfikaty dotyczące zdrowej żywności oraz ekologicznych produktów i opakowań. To, jaki rodzaj certyfikatu może otrzymać dany towar, zależy od wyróżniających go cech, w tym m.in.:

  • procesu produkcji przyjaznego dla środowiska naturalnego;
  • sposobu wytwarzania umożliwiającego ograniczenie zużywanej energii;
  • stworzonego bez użycia substancji toksycznych;
  • wytworzonego z surowców pochodzących z recyklingu;
  • testowania bez użycia zwierząt;
  • możliwości ponownego wykorzystania opakowania;
  • ograniczenia lub wyeliminowania potrzeby użycia opakowania.

Certyfikaty w niemowlęcym świecie

Wiele firm oferujących produkty dla niemowląt szczyci się gwarancją zakupu artykułów wytworzonych w trosce o środowisko naturalne:

  • marka GroVia, która specjalizuje się w dbaniu o pupę malucha, oferując pieluszki wielorazowe hybrydowe, All In One czy majteczki treningowe oraz ekologiczne akcesoria dla dzieci, może się pochwalić certyfikatami Organic 100, Organic Blended, Oeko-Tex® Standard 100 oraz GOTS;
  • Alphanova Bebe, firma stworzona, by chronić delikatną skórę dziecka i nawilżyć napiętą skórę mamy, produkuje kosmetyki oznaczone znakiem Cosmebio;
  • francuska marka Neobulle, posiadająca certyfikaty Qualité France, Cosmebio i Oeko-Tex Standard 100, ma w ofercie m.in. doskonałą propozycję dla ząbkujących niemowląt;
  • kosmetyki, przeznaczone do zachowania higieny i pielęgnacji ciała mamy i dziecka, oraz środki czystości oferowane przez firmę Bentley Organic, spełniają standardy Soil Association oraz wymagania normy ISO 14001, dotyczącej zarządzania środowiskowego;
  • marka Beaming Baby, mająca w ofercie m.in. biodegradowalne pieluchy czy organiczne chusteczki nawilżane, została wyróżniona certyfikatem Non Food;
  • produkty firmy Biopha Organic, czyli kosmetyki ekologiczne, takie jak żele pod prysznic i pasty do zębów, oznaczone są logo Cosmebio;
  • hipoalergiczne, ekologiczne środki czystości oferowane przez markę Bio-D, posiadają certyfikaty Vegan i Leaping Bunny (a także związany z etyką produkcji certyfikat Ethical Consumer Best Buy).

Wybór produktów niemowlęcych tworzonych z myślą o środowisku to doskonały sposób, by już od pierwszych miesięcy uczyć dziecko, jak żyć w zgodzie z naturą.

Co oznacza dany certyfikat?

Certyfikat Znaczenie
certyfikat-vegan Znak „Vegan” gwarantuje, że podczas wytwarzania danego produktu nie zostały użyte żadne produkty pochodzenia zwierzęcego.
certyfikat-cruelty-free Logo „Leaping Bunny” można znaleźć m.in. na kosmetykach i środkach czystości. Oznacza ono, że dany produkt nie był testowany na zwierzętach.
certyfikat-best-buy Jest to certyfikat przyznawany markom za produkcję i sprzedaż zgodne z zasadami etyki.
 certyfikat-organic-100 To logo oznacza, że dany produkt jest wytworzony w 100% z bawełny organicznej i może (ale nie musi) być wytworzony zgodnie ze standardami uprawy organicznej.
 certyfikat-organic-blended W składzie produktu opatrzonego takim znakiem znajduje się co najmniej 5% bawełny organicznej.
certyfikat-confidence-in-textiles Taki znak gwarantuje, że dany produkt nie zawiera substancji szkodliwych.
certyfikat-gots Certyfikat GOTS oznacza, że produkt został wytworzony w sposób organiczny i zgodnie z zasadami fair trade.
certyfikat-organic-soil-association Produkty oznaczone tym logo są wytwarzane z zachowaniem wysokiej jakości rolnictwa ekologicznego z gwarancją dobrostanu zwierząt, a także są przyjazne dla środowiska.

Czy brak certyfikatu oznacza słabą jakość?

Rodzice dbający o środowisko oraz świadomi wpływu artykułów używanych do pielęgnacji maluszka na jego zdrowie chętniej sięgną po produkty oznaczone odpowiednimi certyfikatami. Czy ich brak oznacza jednak, że dana firma jest niegodna zaufania? Niekoniecznie. Umieszczanie na opakowaniu czy stronie internetowej oznaczeń potwierdzających jakość produktu czy lojalność producenta powoli staje się standardem. Firmy zorientowane na przyszłość wiedzą, że w niezbyt odległej perspektywie czasowej ekoprodukty mogą być już nie ekskluzywnym towarem, ale symbolem codzienności. Mimo to wciąż istnieją producenci, którzy mogliby pochwalić się różnymi certyfikatami, jednak podają zaledwie zdawkowe informacje o ich posiadaniu – wskazują na przykład, że tkaniny używane w procesie produkcyjnym posiadają certyfikaty organiczne, nie przedstawiając jednak ich nazwy ani logo. W takiej sytuacji można mimo wszystko… zaufać danej marce, pamiętając o tym, że nawet jeśli na opakowaniu nie znajdziemy żadnych certyfikatów, to towar jest w pełni bezpieczny dla dzieci, z uwagi na ilość restrykcyjnych testów laboratoryjnych i dermatologicznych, jakie musi przejść każdy kosmetyk czy inny artykuł dla niemowląt, zanim zostanie on dopuszczony do sprzedaży.

strona tulisie.pl do góry
{nocache:3ea3803e2d415191a448fc933ffbdf7c#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl