• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 30.09.2023!
do kasy suma: 0,00 zł

Cylindry Montessori – nauka i zabawa w jednym

Cylindry Montessori – nauka i zabawa w jednym

Cylindry Montessori, zwane również blokami cylindrycznymi czy cylindrami do osadzania to zestaw bloków z nawierconymi otworami o różnych wielkościach i położeniu z walcami, które pasują do przypisanych otworków. Jest to wyjątkowy produkt, którego efekty zafascynowały nawet Marię Montessori. Dzieci, które miały okazję pracować z cylindrami ogromnie angażują się z zabawę i w pełni skupiają się na dopasowaniu walca do odpowiedniego otworu.

Co to cylindry Montessori?

Zanim jednak omówione zostaną cele i zalety cylindrów Montessori, warto omówić sam produkt. Składa się on z 4 zestawów bloków:

  • Zestaw bloków 1 – wysokość pozostaje bez zmian, średnica się zmniejsza.
  • Zestaw bloków 2 – średnica oraz wysokość się zmniejsza.
  • Zestaw bloków 3 – średnica się zmniejsza, wraz ze wzrostem wysokości.
  • Zestaw bloków 4 – średnica pozostaje bez zmian, wysokość się zmniejsza.

Opis może wydawać się skomplikowany, jednak działanie cylindrów Montessori jest bardzo proste i intuicyjne. Najogólniej mówiąc, cylindry do osadzania polegają na rozróżnieniu rozmiaru (grubości, wysokości) walców, poprzez ich obserwację i dotyk, a następnie przypasowanie i wsadzenie ich do odpowiedniego otworu. Dzięki temu maluch ćwiczy swoje zmysły wzroku oraz dotyku, a także pracuje nad koncentracją. Zabawa cylindrami Montessori to również przygotowanie do nauki pisania, ponieważ chwytanie cylindry łapie się podobnie, jak długopis.

Bloki cylindryczne Montessori – dla kogo?

Bloki cylindryczne Montessori są produktem przeznaczonym głównie dla dzieci od 3 do 5 lat. Dzieci w tym wieku najbardziej interesują się zabawą cylindrami, aczkolwiek z powodzeniem można przedstawić tę zabawę również starszym szkrabom.

Na początku pracy z cylindrami Montessori warto dać maluchowi jeden blok, a dopiero później wprowadzać kolejne i zmieniać ich ustawienie. Dzięki temu stopniowo zwiększać się będzie poziom trudności i stopień zaciekawienia malucha. Istotne jest także, aby podczas zabawy z cylindrami używać zwrotów, takich jak: wyższy, głębszy, większe, mniejszy, najniższy, niższy niż, itp. To jeszcze bardziej wspomoże brzdąca w opanowaniu rozmiarów i różnić między nimi.

Gdzie kupić cylindry Montessori?

Cylindry Montessori to znakomita zabawka i pomoc Montessori, która z pewnością zaciekawi każdego szkraba. Produkt ten, podobnie jak inne produkty Montessori, które wspierają rozwój i edukację najmłodszych można znaleźć w asortymencie sklepu Tulisie.pl!

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl