• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
do kasy suma: 0,00 zł

Czy mężczyźni mogą nosić dziecko w nosidle?

Czy mężczyźni mogą nosić dziecko w nosidle?

Czy mężczyźni mogą nosić dziecko w nosidle?

Mężczyźni  i nosidełko? Bez chwili zastanowienia możemy udzielić odpowiedzi, że jak najbardziej TAK! Nosidełko dla dziecka jest odpowiednim wyborem do noszenia dzieci zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Każdy tatuś może nosić dziecko w nosidle i nie jest to wcale dziwna sytuacja. Co prawda częściej spotyka się kobiety, które noszą swoje pociechy, jednak nie oznacza to, że czynność ta jest zarezerwowana wyłącznie dla nich. Noszenie dziecka przez tatę jest równie dobrym rozwiązaniem i pozwala na wzmocnienie więzi między dzieckiem, a tatusiem.

[product id="1291, 1787, 2149, 2298"]

Nosidełka dla taty

Nosidełka to produkty, które są dostosowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Nigdzie nie zostało powiedziane, że tacie nie wolno używać nosidła i nosić w nim swojego szkraba. To prawda, że mężczyźni posiadają dużo siły i swobodnie mogą nosić malucha na swoich rękach, jednak nie zapominajmy – nosidełko dla dziecka jest rozwiązaniem o wiele wygodniejszym i dającym wiele możliwości. Podczas noszenia dziecka w nosidle tata może zająć się innymi czynnościami i jednocześnie zapewnić bobasowi bliskość rodzica. Połączenie tata i niemowlę to kluczowy element podczas dorastania malucha. Malec potrzebuje bliskości każdego z rodziców, a nosidełko to znakomite rozwiązanie w tej sytuacji. W zależności od potrzeb tata może wybrać nosidełka dla starszego dziecka lub dla niemowlaka – w każde z nich z pewnością się zmieści. Często także zdarza się, że tatusiowie zastanawiają się między nosidełkiem, a chustą do noszenia jednak ich wybór najczęściej pada na pierwszy z produktów. Czym jest to spowodowane? Na pewno wpływ na to posiada łatwość użytkowania nosidełka i możliwość jego szybkiego założenia bez obowiązku wiązania. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że w nosidełku nie można długo nosić maluszka, który nie potrafi samodzielnie trzymać swojej główki i nie ukończył 5-6 miesięcy.

Tata i niemowlę – bezpieczeństwo przede wszystkim

Noszenie dziecka w nosidle nie jest czynnością szczególnie skomplikowaną czy wymagającą specjalnych umiejętności. To bardzo prosty i wygodny sposób na noszenia dziecka, który uczyni życie każdego tatusia bardziej komfortowym. Istotne jest jednak, by zadbać odpowiednio o bezpieczeństwo dziecka w nosidle. Oznacza to, że trzeba wybierać wyłącznie ergonomiczne nosidełka, które zapewniają dziecku bezpieczną pozycję żabki. Ważne jest też, by nosić dziecko w nosidełku w odpowiedni sposób. Pamiętaj, że najlepszą pozycją dla najmłodszych dzieci jest noszenie ich z przodu twarzą do rodzica. Dopiero, gdy brzdąc będzie nieco starszy można nosić go w nosidle na plecach.

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl