• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 31.03.2024!
do kasy suma: 0,00 zł

Nosidełka dla dzieci, chusty dla niemowląt

Poradnik noszenia dzieci od tulisie.pl

Rowerki biegowe dla dzieci. Ranking 2023

Rowerki biegowe dla dzieci. Ranking 2023

Klasyczne spacerki nie do końca podobają się Twojemu szkrabowi? Twój maluszek woli zostawać w domu, a wyciągniecie go na podwórko stanowi niemałe wyzwanie? A może zwyczajnie chcesz urozmaicić swojemu dziecku chwile spędzane na świeżym powietrzu? We wszystkich tych sytuacjach doskonale sprawdzi się rowerek biegowy. Jest to produkt, który zapewni dziecku ogrom frajdy i zabawy, a Tobie ułatwi zachęcanie maluszka do aktywności fizycznej. Pozostaje jedynie kwestia tego jaki rowerek biegowy wybrać? Z pomocą przychodzi nasz ranking rowerków biegowych, w którym przedstawimy naszym zdaniem – najlepsze rowerki biegowe!

Cylindry Montessori – nauka i zabawa w jednym

Cylindry Montessori – nauka i zabawa w jednym

Cylindry Montessori, zwane również blokami cylindrycznymi czy cylindrami do osadzania to zestaw bloków z nawierconymi otworami o różnych wielkościach i położeniu z walcami, które pasują do przypisanych otworków. Jest to wyjątkowy produkt, którego efekty zafascynowały nawet Marię Montessori. Dzieci, które miały okazję pracować z cylindrami ogromnie angażują się z zabawę i w pełni skupiają się na dopasowaniu walca do odpowiedniego otworu.

Książka Metoda Montessori na cztery pory roku

Książka Metoda Montessori na cztery pory roku

Metoda Montessori na cztery pory roku” autorstwa Brigitte Ekert to jedna z książek Montessori, które pomagają rodzicom w wprowadzeniu zasad pedagogiki Montessori do codziennego życia. Omawiania książeczka Montessori, jak sam tytuł wskazuje, została podzielona na cztery części. Każda z nich odpowiada jednej z pór roku i przedstawia ćwiczenia oraz zabawy nawiązujące do przyrody czy świąt, które odpowiadają wybranej porze roku. Każda z pór roku w książce ma przypisany wybrany kolor, dzięki czemu można w szybki i łatwy sposób odnaleźć preferowany rozdział.

Naucz dziecko życia z pomocami Montessori

Naucz dziecko życia z pomocami Montessori

Nie ma w intelekcie nic, co wcześniej nie zaistniało w zmysłach”. To słowa Marii Montessori, włoskiej lekarki i twórczyni Metody Montessori, czyli systemu wychowania dzieci, zgodnie z którym najefektywniejszy jest swobodny rozwój dziecka. Maria Montessori prowadziła badania i szukała najlepszych sposobów edukacji najmłodszych. Na podstawie obserwacji zauważyła, że podczas pierwszych lat życia dziecko poznaje otaczający je świat poprzez zmysły – dotyk, węch, zapach, smak. Z tego względu tak duże znaczenie ma bliskość i dotyk matki. Z upływem kolejnych miesięcy i lat, dzieci coraz lepiej odkrywają swoje zmysły, chętnie przyglądają się przedmiotom wokół siebie, chwytają je, wąchają i próbują jak te smakują.

Pokaż dziecku świat z Geografią Montessori

Pokaż dziecku świat z Geografią Montessori

Jak mawiała Maria Montessori – „Jeśli dziecko potrafi sobie wyobrazić wróżkę i jej krainę, nie będzie mu trudno wyobrazić sobie Amerykę…”. Te słowa świetnie oddają potęgę wyobraźni i możliwości dzieci do poznawania świata. Sprawę z tego doskonale zdawała sobie Maria Montessori, dla której nauka przyrody, w tym zwłaszcza geografii była niezwykle fascynująca. Po chwili namysłu – nie można odmówić jej racji. W końcu każdy bobas z ogromnym zaciekawieniem wsłuchuje się w historie o powstaniu świata, olbrzymich dinozaurach, prehistorycznych i współczesnych zwierzętach i odległych krainach. Wszystkie te oraz inne informacje o świecie są chętnie przyswajane przez maluchy. Dlatego też Geografia Montessori zajmuje bardzo ważne miejsce pośród wszystkich pomocy Montessori.

Pomoce sensoryczne Montessori – wszechstronny rozwój dziecka

Pomoce sensoryczne Montessori – wszechstronny rozwój dziecka

Rozwój sensoryczny dziecka to jedna z najważniejszych rzeczy, o które powinien zadbać każdy rodzic. Rozwój sensoryczny to nic innego, jak rozwój wszystkich zmysłów – wzorku, słuchu, dźwięku czy dotyku. Dziecko naturalnie uczy się rozpoznawać bodźce, jednak warto wspomóc edukacje swojej pociechy, wykorzystując do tego pomoce i zabawki sensoryczne Montessori. Są to przedmioty stworzone zgodnie z zasadami metody Montessori, czyli jednego z najefektywniejszych systemów wychowawczych. Poniżej przedstawione zostaną różne zabawki sensoryczne oraz pomoce Sensoryka Montessori.

Pierwsze zabawki dla dzieci i niemowląt

Pierwsze zabawki dla dzieci i niemowląt

Oprócz mobili, które można obserwować, (lecz lepiej ich nie ruszać, bo delikatne), dziecko będzie zainteresowane takimi zabawkami, które można chwycić w dłoń, a te wydają dźwięki, mają niecodzienny kształt, mają piękne i barwne kolory. Pierwsza zabawka dla dziecka powinna być stworzona z bezpiecznych, a co za tym idzie – naturalnych materiałów. Najlepszym wyborem na pierwsze zabawki będą zabawki z drewna czy tkaniny.

Montessori dla niemowląt i dzieci

Montessori dla niemowląt i dzieci

Przeglądając różne grupy tematyczne, często widuję zapytania, jakie zabawki i pomoce Montessori dla malucha są najlepsze. W książkach Marii Montessori nie ma zbyt wiele o pomocach poniżej 3 roku życia, a jej pogląd na temat tego okresu świetnie oddaje stwierdzenie „cała tajemnica leży w dwóch słowach: mleko i miłość”.

Czym jest edukacja Montessori?

Czym jest edukacja Montessori?

Montessori, jako metoda i system wychowawczy powstał z ramienia włoskiej lekarki Marii Montessori. Poglądy Montessori zostały zainspirowane głębokim szacunkiem dla wszystkich aspektów życia i tworzenia.

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl