• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Darmowa dostawa i zwrot od 297 zł!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na darmowy zwrot

Jak dobrać nosidełko dla dziecka?

Jak dobrać nosidełko dla dziecka?

Wybór nosidełka dla dziecka to prosta sprawa? Okazuje się, że wcale nie! Wielu rodziców popełnia kardynalne błędy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Z kolei ci bardziej świadomi, po przejrzeniu bogatej oferty tych niezbędnych akcesoriów, z każdą chwilą mają coraz więcej pytań i wątpliwości. Pora więc rozwiać nosidełkowe tajemnice!

Nie zaliczysz wpadki, jeżeli tylko poznasz podstawowe reguły rządzące doborem nosidełek.

Spis treści:

Jaki rodzaj nosidełka wybrać?

Tego nosidła nie kupuj!

Nosidełka ergonomiczne – bezpieczne dla Twojego dziecka

Pamiętaj!

Jaki rodzaj nosidełka wybrać?

W największym uproszczenia wyróżniamy:

  • nosidełka ergonomiczne z panelem miękkim albo usztywnianym,
  • nosidełka z panelem sztywnym, wąskim albo szerokim, w tym nosidła typu wisiadła.

Które z nich są lepsze?

[product id="644, 1208, 835"]

Tego nosidła nie kupuj!

Zacznijmy od wyboru najgorszego z możliwych, aby szybko się z nim rozprawić. Otóż zdecydowanie nie należy kupować nosideł sztywnych ze zbyt wąskim panelem i typu wisiadło, w których nóżki dziecka zwisają bezwładnie, a maluch zdaje się „wisieć” na kroczu. Tego typu nosidła są nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim mogą przyczyniać się do rozwoju dysplazji lub zwichnięć stawów biodrowych. Jeżeli nie chcesz krzywdy dziecka, stanowczo zrezygnuj z tego typu modeli.

Nosidełka ergonomiczne – bezpieczne dla Twojego dziecka

Natomiast najlepsze są wyłącznie nosidełka ergonomiczne! Miękki panel sprawia, że nosidełko dostosowuje swój kształt do pleców dziecka i zapewnia kręgosłupowi zdrową pozycję.

Nosidełko ergonomiczne dba także o prawidłowy układ nóżek, które powinny przybrać kształt litery M, oraz zapewnia podparcie ud na całej ich długości.

Dodatkowym atutem jest miękkie wypełnienie wokół otworów na nogi, które odpowiada za większą wygodę siedzenia i chroni delikatną skórę dziecka.

Nosidełka ergonomiczne mają ponadto regulowane, miękkie szelki i pas biodrowy oraz są uszyte z przyjaznej w dotyku, oddychającej i lekkiej bawełny (często organicznej, jak w niektórych modelach nosidełek ISARA). Niektóre modele są też wyposażone w kapturek, który podtrzymuje główkę dziecka i chroni je przed słońcem.

Poszczególne modele nosidełek są przystosowane do noszenia dziecka w pozycji z przodu i z tyłu, a niektóre pozwalają też nosić dziecko z boku.

Chcesz szybko wybrać najlepsze nosidełko ergonomiczne dla dziecka? Sprawdź ranking nosidełek!

Wybierając nosidełko ergonomiczne, zwróć uwagę na to, czy dziecko prawidłowo w nim siedzi. Panel nosidła powinien zapewniać dziecku swobodę zginania nóżek w stawach kolanowych. Nosidło nie może być też zbyt wąskie, gdyż ogranicza to komfort dziecka i negatywnie wpływa na rozwój jego układu kostno-stawowego.

sposob noszenia dziecka

źródło: International Hip Dysplasia Institute

Pamiętaj!

Nosidełko stosujemy dopiero wtedy, gdy dziecko stabilnie trzyma główkę i zaczyna siadać. Pozycja noszenia również jest zależna od wieku i rozwoju fizycznego dziecka – szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule Czy noszenie dziecka w nosidełku jest bezpieczne?.

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl