• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 30.11.2023!
do kasy suma: 0,00 zł

Naucz dziecko życia z pomocami Montessori

Naucz dziecko życia z pomocami Montessori

Nie ma w intelekcie nic, co wcześniej nie zaistniało w zmysłach”. To słowa Marii Montessori, włoskiej lekarki i twórczyni Metody Montessori, czyli systemu wychowania dzieci, zgodnie z którym najefektywniejszy jest swobodny rozwój dziecka. Maria Montessori prowadziła badania i szukała najlepszych sposobów edukacji najmłodszych. Na podstawie obserwacji zauważyła, że podczas pierwszych lat życia dziecko poznaje otaczający je świat poprzez zmysły – dotyk, węch, zapach, smak. Z tego względu tak duże znaczenie ma bliskość i dotyk matki. Z upływem kolejnych miesięcy i lat, dzieci coraz lepiej odkrywają swoje zmysły, chętnie przyglądają się przedmiotom wokół siebie, chwytają je, wąchają i próbują jak te smakują.

Pomoce Montessori na każdy zmysł

Na podstawie swoich obserwacji, twórczyni Metody Montessori zaczęła projektować liczne pomoce sensoryczne, zwane także pomocami Montessori. Produkty te mają na celu wspomaganie rozwoju dziecka i ćwiczenie jego zmysłów. W ramach pomocy Montessori dostępne są m.in.:

  • Różowa wieża, drewniane cylindry, kolorowe walce Montessori, które uczą malucha rozróżniać wymiary i wielkość przedmiotów;
  • Kolorowe tabliczki Montessori, czyli barwne pomoce, uczące berbecia rozróżniania kolorów;
  • Figury, bryły geometryczne, trójkąty Montessori, które są pomocne w odkrywaniu różnych form i wielkości przedmiotów;
  • Tabliczki dotykowe Montessori, to z kolei przedmioty o różnej fakturze, dzięki którym bobas ćwiczy swój zmysł dotyku;
  • Tabliczki i pojemniki termiczne Montessori, które uczą rozróżniania temperatur;
  • Pudełka, butelki smakowe i zapachowe Montessori, które jak sama nazwa wskazuje, ćwiczą zmysły zapachu i smaku;
  • Pomoce Montessori szmerowe i dzwonki, czyli pomoce doskonalące słuch maleństwa.

Pomoce sensoryczne Montessori kluczem do prawidłowego rozwoju dziecka

Korzystając z pomocy Montessori, dziecko lepiej odkrywa świat, zdobywa cenne doświadczenie i efektywniej pracuje nad swoimi zmysłami. Ważnym aspektem przedstawionych powyżej produktów jest to, że każdy z nich bazuje na jednym ze zmysłów. Z tego względu dziecko skupia całą swoją uwagę na wybranym zmyśle, co pozwala mu na lepszą koncentrację. Rolę pomocy Montessori dostrzegło już wielu rodziców, którzy chętnie wysyłają swoje pociechy do przedszkoli cechujących się edukowaniem najmłodszych w oparciu o metody Marii Montessori. Niemniej, warto zadbać o rozwój swojego szkraba także w zaciszu własnego domu. Dlatego też warto sięgnąć po pomoce Montessori do swojego domu. Sprawdź teraz dostępne pomoce Montessori w asortymencie sklepu Tulisie.pl!

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl