• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
 • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
do kasy suma: 0,00 zł

Pieluchy wielorazowe na każdą okazję

Pieluchy wielorazowe na każdą okazję

Dobór odpowiednich pieluszek wielorazowych do sytuacji to czasami nie lada wyzwanie. Jakie pieluchy do żłobka, jakie na spacer, a jakie w podróż ? Poniższy artykuł pozwoli Wam dobrać odpowiednią pieluchę do sytuacji!

[product id="2260, 2814, 2747, 3105"]

PIELUCHY WIELORAZOWE DO ŻŁOBKA

Na czas pobytu naszego malucha w żłobku nie musimy rezygnować z wielorazowego pieluchowania. Schemat zmiany pieluszki wielorazowej czy jednorazowej jest praktycznie taki sam, z tą różnicą, że pieluszkę jednorazową wyrzuca się do kosza a przy pieluchowaniu wielorazowym zużyty wkład wrzuca się do szczelnego worka i na koniec dnia odbierając dziecko, zabieramy worek z zużytymi pieluszkami do domu. Najwygodniejszymi w tej sytuacji rozwiązaniami będzie zastosowanie (do wyboru):

 • pieluszki hybrydowej (Snap in One - zepnij w jedno) Amerykańskiej marki Grovia w połączeniu z wkładem  jednorazowym biodegradowalnym tej samej marki. W tym rozwiązaniu wymienia się wkłady jednorazowe do momentu pobrudzenia samej pieluszki hybrydowej. Pieluszka rośnie razem z dzieckiem ( dzięki zastosowaniu nap lub rzepów - do wyboru).
 • pieluszki aio newborn/aio one size ( All in One - dwa w jednym) – z wszytym wkładem z bawełny organicznej (niebielonej chlorem) marki Grovia. Rozmiar wybieramy w zależności od wagi dziecka po urodzeniu. Po zabrudzeniu wymienia się pieluszkę w całości na zasadzie pieluszki jednorazowej.

Dobór rozmiaru:

 • aio newborn jest przeznaczone jest dla dzieci o wadze od 2,5 kg do ok. 6 kg
 • aio one size (rośnie razem z dzieckiem) i skierowane jest do dzieci o wadze od ok. 4,5 kg do 16 kg.

PIELUCHY WIELORAZOWE NA NOC

Zabezpieczenie naszego maluszka by miało uczucie suchości przez całą noc może wydawać się wyzwaniem, ale nie z naszymi pieluszkami! Marki Close Parent i Grovia znalazły na to idealne rozwiązanie:

 • Marka CLOSE PARENT proponuje pieluchę 2W1 (pop in bambus AIO V2) z wkładem 100% bambusowym, w połączeniu z wkładem bambusowym na noc.
 • Marka GROVIA proponuje pieluchę O.N.E., która posiada w środku: wkład wewnętrzny z 100% mikrofibry oraz wkład z 100% bawełny organicznej zwieńczonej delikatnym polarkiem.

Powyższe pieluchy można stosować zamiennie. Z marką Close Parent i Grovia noc będzie idealna i sucha.

PIELUCHY WIELORAZOWE W LECIE

Latem pieluchowanie jest nie lada wyzwaniem... Słońce i wysoka temperatura może sprzyjać odparzeniom i przegrzewaniu, ale mamy na tą idealną receptę... Sprawdzone pieluchy, a do tego różnego rodzaju wkłady z naturalnych tkanin: bambusa i bawełny organicznej (bawełny nie bielonej chlorem). Proponujemy do wyboru: Pieluchę Hybrydową (Snap in One) marki GROVIA, a do niej idealnie o tej porze roku sprawdzą się wkłady: z marki GROVIA:

 • z bawełny organicznej
 • bawełniano-konopne Stay-Dry
 • prefoldy – połączenie bambusa z bawełną organiczną

z marki CLOSE:

 • bambusowe (zestaw dodatkowych wkładek bambusowych do pieluszek)

Jak również możemy używać do Pieluszki Hybrydowej o tej porze pieluszek, które utrzymają niższą temperaturę niż na zewnątrz Lato z naszymi wkładami będzie bardzo przyjemne dla Waszych maluszków…

PIELUCHY WIELORAZOWE NA PODRÓŻ

Najważniejsze w podróży jest Was czas, wygoda i bezpieczeństwo. Podczas wyprawy w nieznane: czy jedziemy autem, autobusem, pociągiem czy płyniemy statkiem bądź lecimy samolotem - jak najbardziej polecamy pieluszki wielorazowe. Oto propozycje sprawdzone w praktyce: Pierwsza z nich to zastosowanie Pieluchy O.N.E marki GROVIA, która posiada wkład wewnętrzny z 100% mikrofibry oraz wkład z 100% bawełny organicznej ,zwieńczonej delikatnym polarkiem dającym uczucie suchości i komfortu. Druga propozycja to użycie pieluszki AIO marki GROVIA ,gdzie mamy do wyboru w zależności od wagi naszego dziecka:

 • 2,5 kg do ok. 6 kg - AIO newborn
 • od ok. 4,5 kg do 16 kg - AIO one size (One Size – rośnie razem z dzieckiem)

Trzecia propozycja to: Użycie Pieluszki Hybrydowej marki GroVia w połączeniu z wkładami jednorazowymi biodegradowalnymi.

PIELUCHY WIELORAZOWE NA SPACERZE (w okresie wiosenno - jesienno - zimowym)

Spacerując z naszym dzieckiem o tej porze roku, nie mamy możliwości na częstą zmianę pieluszki oraz nie możemy zrobić tego swobodnie rozkładając się na trawce. Korzystamy wtedy najczęściej np. z toalet w restauracjach bądź w galeriach handlowych, gdzie przestrzeń mamy wielokrotnie ograniczoną, a jeśli takich miejsc nie ma w pobliżu - zmieniamy pieluchę dopiero po powrocie do domu. Dlatego tak istotna w tym okresie jest duża chłonność wkładu. Proponujemy w tym okresie stosować:

 1. Pieluszkę AIO newborn lub AIO one size (w zależności od wagi dziecka) marki GroVia, które wymienia się w całości.
 2. Pieluszkę Hybrydową (Snap in One - Zepnij w jedno) marki Grovia z wkładem wg. własnych preferencji do wyboru:
 • no-prep mikrofibry, gdzie dziecko ma bardzo długo uczucie suchości przy skórze;
 • z bawełny organicznej, gdzie dziecko ma uczucie, że ma wilgotno, ale ma przy skórze materiał jest w 100% naturalny, nie odparza, ale wymaga częstszej zmiany.
 • prefoldy – połączenie bambusa z bawełną organiczną

Możemy również wypróbować: 3. Pieluchę 2 W 1 ( Pop In MINKEE AIO V2 ) – wkład minkee w zestawie marki CLOSE PARENT i dodatkowo mieć zestaw dodatkowych wkładek do pieluszek V2 minkee (na wymianę).

PIELUCHY WIELORAZOWE W INNYCH SYTUACJACH

DLA NOWORODKÓW

Najważniejszym dniem dla każdej mamy i taty jest przyjście na świat maluszka, dlatego też zachęcamy do rozpoczęcia pieluchowania wielorazowego już od pierwszych chwil. Zapewnijmy naszemu skarbowi komfort i zdrowie. Dla tej grupy proponujemy (do wyboru lub do stosowania zamiennie):

 • pieluszkę AIO Newborn (dla noworodka o wadze 2,5 kg do ok. 6 kg) – Pieluszka razem z wszytym wkładem z bawełny organicznej - po zabrudzeniu wymieniamy całą pieluszkę;
 • pieluszkę Hybrydową w połączeniu z wkładem - prefold (bambus +bawełna organiczna) w rozmiarze 1 (2 - 4,5 kg) lub 2 (3,5 - 7,5 kg).

Takie połączenia zadbają o komfort dziecka i rodziców.

ZWIĘKSZENIE CHŁONNOŚCI PIELUCH

Każde dziecko jest wyjątkowe i z różnym nasileniem i ilością sika. Dlatego czasem może pojawić się potrzeba zwiększenia chłonności niektórych wymienionych wyżej wkładów. Do wyboru mamy:

 • zestaw 3 wkładek z 100% bambusa tzw. BOOSTERY marki CLOSE
 • dodatkowe wkłady z bawełny organicznej marki GROVIA
 • dodatkowe wkłady bawełniano - konopne stay-dry  marki GROVIA

 

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl