• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 31.03.2024!
do kasy suma: 0,00 zł

Pierwsze zabawki dla dzieci i niemowląt

Pierwsze zabawki dla dzieci i niemowląt

Pierwsze zabawki dla dzieci i niemowląt

Oprócz mobili, które można obserwować, (lecz lepiej ich nie ruszać, bo delikatne), dziecko będzie zainteresowane takimi zabawkami, które można chwycić w dłoń, a te wydają dźwięki, mają niecodzienny kształt, mają piękne i barwne kolory. Pierwsza zabawka dla dziecka powinna być stworzona z bezpiecznych, a co za tym idzie – naturalnych materiałów. Najlepszym wyborem na pierwsze zabawki będą zabawki z drewna czy tkaniny. W ten sposób już od najmłodszych lat dziecko odkrywa świat, widząc że drewno posiada wyjątkowy zapach, kamień jest chropowaty, a szkło może się rozbić.

Z drugiej strony można wyróżnić zabawki plastikowe. Te jednak niejako „oszukują” dzieci, ponieważ pomimo dużych kształtów nie zawsze są ciężkie, dziwnie pachną, a do tego nie rozbijają się po upadku. Co więcej, plastik nie zawsze jest bezpieczny, ponieważ nigdy nie wiadomo w 100% czy nie wydziela on szkodliwych substancji, które negatywnie wpłyną na dziecko. Dlatego też warto, aby nasze dziecko było otoczone wyłącznie naturalnymi produktami.

Zabawki naturalne dla dzieci są coraz bardziej dostępne, jednak nierzadko kosztują więcej niż ich plastikowe odpowiedniki. Można też zrobić je samemu. Z czego? Zabawki ręcznie robione dla niemowląt często można stworzyć z przedmiotów wcale do tego nie przeznaczonych. U producentów zajmujących się toczeniem drewna można kupić drewniane pierścienie (takie do karniszy) i korale, a z nich zrobić szereg zabawek.

Mocując wstążki wybierzmy takie, które nie będą się rozpruwać (unikniemy w ten sposób sytuacji, gdy dziecko bierze do ust oderwane nitki), nie będą miały ostrych elementów, itd.. Lepsza wydaje się być gruba, tkana taśma niż cienka wstążka. Na pewno będzie ona trwalsza, ale także bezpieczniejsza. Mocując wszelkie sznurki i tasiemki do zabawek dla dziecka pamiętajmy też o tym, że nie powinny być one dłuższe niż 22cm – ta długość jest bezpieczna i nie grozi uduszeniem. Jeśli zabawka ma drobne elementy, przed wręczeniem jej dziecku warto je przetestować. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nikt nie chce, żeby dziecko podczas zabawy połknęło koralik, guziczek czy inny mały element. Jeśli jednak chcemy skorzystać z mniejszych dodatków warto najpierw je sprawdzić - do tego, czy element zmieści się w przełyku dziecka, służy specjalny cylinder mający średnicę przełyku. W warunkach domowych taki cylinder można zastąpić zwykłą rolką od papieru toaletowego – lepiej unikać dawania małemu dziecku przedmiotów, które swobodnie przez nią przelatują. Mocowanie wstążek do elementów musi być bardzo solidne – lepiej przyszyć niż zawiązać.

Pamiętajmy także, aby ręcznie wykonane zabawki nie posiadały ostrych krawędzi czy odstających, szpiczastych elementów, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić bezpieczeństwu dziecka.

Metalowy dzwoneczek na tasiemce

To zabawka, którą zawieszamy nad łóżeczkiem dziecka, aby mogło ją potrącać i cieszyć się jej dźwiękiem. Lepiej, aby dzwonek, do którego dosięga maluch był nieco większy – nigdy nie możemy mieć pewności, że dziecko w pewnym momencie go nie zerwie i nie spróbuje wziąć go do swojej buzi. Jeśli jednak zrobimy mniejszy dzwoneczek – połączmy go z innym, większym elementem.

Our Montessori Home – tutorial, w jaki sposób wykonać zabawkę, która na pewno zainteresuje małego szkraba

Drewniane kółko ze wstążką

Plain Vanilla Mom – podaje sposób na zrobienie takiej zabawki ze wstążkami w kontrastowych barwach,

Make and takes – połączenie pierścienia z dzwoneczkami i wstążkami.

Drewniane korale

Discovering the Hidden Life – tu cały warsztat i szereg pomysłów na drewniane korale, które można przeplatać gdzieniegdzie takimi szklanymi czy ceramicznymi,

Walec z zamkniętymi w środku kulkami

Discovering the Hidden Life – tutorial, jak własnoręcznie zrobić dość skomplikowaną zabawkę: drewniany walec z kulkami w środku, kulki barwione naturalnymi barwnikami. Fantastyczna zabawka, rewelacyjny tutorial! W takim walcu można też zamknąć dzwoneczek.

Pierwsze zabawki drewniane, sensoryczne i Montessori

Możliwość zrobienia zabawek samodzielnie brzmi bardzo dobrze, jednak nie zawsze sami jesteśmy w stanie wykonać takie zabawki jak te dostępne w sklepie. Dlatego dobrą opcją jest również zapoznanie się z ofertą zabawek edukacyjnych czy rozrywkowych, które dostępne są na rynku. Z propozycją zabawek drewnianych, sensorycznych, a także wyjątkowych zabawek Montessori wychodzi sklep Tulisie.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór produktów, które są w pełni bezpieczne dla dzieci oraz zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Odkryj całą gamę produktów już teraz!

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl