• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 30.11.2023!
do kasy suma: 0,00 zł

Pokaż dziecku świat z Geografią Montessori

Pokaż dziecku świat z Geografią Montessori

Jak mawiała Maria Montessori – „Jeśli dziecko potrafi sobie wyobrazić wróżkę i jej krainę, nie będzie mu trudno wyobrazić sobie Amerykę…”. Te słowa świetnie oddają potęgę wyobraźni i możliwości dzieci do poznawania świata. Sprawę z tego doskonale zdawała sobie Maria Montessori, dla której nauka przyrody, w tym zwłaszcza geografii była niezwykle fascynująca. Po chwili namysłu – nie można odmówić jej racji. W końcu każdy bobas z ogromnym zaciekawieniem wsłuchuje się w historie o powstaniu świata, olbrzymich dinozaurach, prehistorycznych i współczesnych zwierzętach i odległych krainach. Wszystkie te oraz inne informacje o świecie są chętnie przyswajane przez maluchy. Dlatego też Geografia Montessori zajmuje bardzo ważne miejsce pośród wszystkich pomocy Montessori.

Pomoce geografia Montessori – ogrom informacji w przyjaznej formie

Pomoce geografia Montessori to produkty, które zostały zaprojektowane przez Marię Montessori. Ich celem jest edukacja i wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę, zmysły i rozbudzanie ciekawości. Nauka geografii według Montessori powinna rozpocząć się od nieskomplikowanych i sensorycznych podstaw, które zaabsorbują uwagę dziecka i pomogą mu w zrozumieniu otaczającego go świata. Wśród produktów geografia Montessori dostępne są liczne pomoce, które krok po kroku przedstawią berbeciowi cały świat. Należy jednak pamiętać, aby stopniowo przechodzić do kolejnych etapów. Na start dobrze zacząć od pomocy Montessori prezentujących formy lądów i wód. W dalszej kolejności doskonale sprawdzą się pomoce geograficzne Montessori ukazujące relacje między kontynentami, oceanami oraz ich nazwy. Jednymi z produktów, które można w tym miejscu polecić są globusy Montessori. Kiedy bobas pozna lądy i oceany można przejść krok dalej – do map Montessori, które przedstawią szkrabowi kontynenty, morza i oceany na płaskiej mapie. W tym miejscu można na chwilę się zatrzymać. W ramach pomocy Montessori oferowane są różne maty Montessori, które prezentują mapę świata. Maty mapy Montessori wykonane są z przyjemnego materiału, dzięki czemu maluszek może poznać każdy kontynent i jego kształt poprzez dotyk. Wraz z rozwojem dziecka warto ulepszać mapę o kolejne elementy, takie jak: figurki zwierzaków, środków transportu czy roślin, które występują na danym kontynencie.

Geografia Montessori w sklepie Tulisie.pl

W sklepie Tulisie.pl dostępne są różne pomoce Montessori, w tym bogata oferta Geografii Montessori. Dzięki temu każda mama może zadbać o edukację swojej pociechy i pokazać jej fascynujące zagadki oraz tajemnice współczesnego czy prehistorycznego świata.

Rozbudź ciekawość swojego dziecka i sprawdź asortyment produktów Montessori na Tulisie.pl już teraz!

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl