• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 30.11.2023!
do kasy suma: 0,00 zł

Pomoce sensoryczne Montessori – wszechstronny rozwój dziecka

Pomoce sensoryczne Montessori – wszechstronny rozwój dziecka

Rozwój sensoryczny dziecka to jedna z najważniejszych rzeczy, o które powinien zadbać każdy rodzic. Rozwój sensoryczny to nic innego, jak rozwój wszystkich zmysłów – wzorku, słuchu, dźwięku czy dotyku. Dziecko naturalnie uczy się rozpoznawać bodźce, jednak warto wspomóc edukacje swojej pociechy, wykorzystując do tego pomoce i zabawki sensoryczne Montessori. Są to przedmioty stworzone zgodnie z zasadami metody Montessori, czyli jednego z najefektywniejszych systemów wychowawczych. Poniżej przedstawione zostaną różne zabawki sensoryczne oraz pomoce Sensoryka Montessori.

Zabawki i pomoce sensoryczne Montessori

Jedną z najpopularniejszych pomocy Montessori jest Różowa wieża Montessori. Jest to pomoc, w której skład wchodzi dziesięć kostek o różnych wymiarach (od 1cm³ do 10 cm³). Równie popularne są także Dyski sensoryczne Montessori czy Klocki sensoryczne Montessori. Wszystkie te produkty opierają się na tych samych zasadach. Posiadają one różne wymiary i służą do rozwoju wizualnego i mięśniowego rozróżniania miar. Podczas zabawy dziecko zaczyna rozróżniać przedmioty w sposób: duży, mały, cienki lub gruby. Dodatkowo berbeć poznaje stopniowanie – mały, średni, duży. Pomoce sensoryczne Montessori to również sposób na rozwój koordynacji ruchowej i umiejętności motorycznych u dziecka. W końcu zbudowanie wieży, bądź innych budowli wymaga precyzji i dokładności. Zabawki sensoryczne Montessori to doskonały wstęp do nauki matematyki oraz geometrii.

Sensoryka Montessori w sklepie Tulisie.pl

Różne pomoce i zabawki sensoryczne Montessori dostępne są w asortymencie sklepu Tulisie.pl. Dzięki temu każdy rodzic może wybrać odpowiednie produkty dla swojego dziecka. Do wyboru pozostają artykuły o różnych kształtach, wymiarach oraz kolorach – zarówno dla dziewczynek i chłopców. Pełną ofertę sensorycznych zabawek i pomocy sensorycznych Montessori można znaleźć w odpowiednich kategoriach na stronie Tulisie.pl!

strona tulisie.pl do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl