• Kupuj u nas i pomagaj dzieciakom!
  • Gwarancja satysfakcji - 14 dni na zwrot
  • INWENTARYZACYJNA PRZERWA W DZIAŁANIU SKLEPU DO 31.03.2024!
do kasy suma: 0,00 zł

Porównanie zabawek Montessori dla dzieci. Ranking 2023

Porównanie zabawek Montessori dla dzieci. Ranking 2023

Porównanie zabawek Montessori dla dzieci. Ranking 2023

Metoda wychowawcza stworzona przez Marię Montessori zdobywa coraz to większą rzeszę zwolenników – trudno się temu dziwić. Jej innowacyjność przyczynia się do rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach, przez co rodzice coraz chętniej sięgają po pomoce, które pozwolą ich pociechom wyrosnąć na wspaniałych ludzi. Jednym z ważnych elementów w edukacji maluszka są zabawki Montessori. Zaprojektowane z myślą o rozwoju i kształtowaniu zmysłów, sprawiają, że nauka nowych rzeczy staje się świetną zabawą. Zabawki w duchu Montessori pomagają wykorzystać naturalne predyspozycję dziecka i kształtują jego percepcję świata na każdym etapie rozwoju.

Aby pomóc w wyborze odpowiednich zabawek przygotowaliśmy subiektywny ranking zabawek Montessori. Dzięki temu wszystkie warte uwagi naszym zdaniem pomoce Montessori dla dzieci znajdziecie w jednym miejscu.

Porównanie zabawek w duchu Montessori z naszej oferty pozwoli wybrać Wam idealny produkt dla maluszka. W naszym rankingu znajdziecie takie firmy jak: TickiT, Dena Grimm's czy Small Foot. Przygotowane przez nas zestawienie będzie systematycznie rozszerzane o nowe produkty i producentów.

Spis treści:

1. Zabawki TickIT - doskonałe pomoce w Montessori w edukacji dziecka

2. DENA – silikonowe tęcze i inne zabawki Montessori

3. Montessori od Grimm’s

4. Tęcza Montessori od Small Foot

1. Zabawki TickIT - doskonałe pomoce w Montessori w edukacji dziecka

TickiT to marka z naszej oferty, w której znajdziemy zabawki sensoryczne, które spełniają wymagania Montessori.
Klocki sensoryczne TickiT to klocki z drewna kauczukowego zawierające różne dodatki, z wnętrzem wypełnionym piaskiem czy brokatem. Będą stanowić one doskonałą pomoc w nauce obserwacji, wyobraźni i percepcji świata.
Tęczowy zestaw architekta, zawierający choćby kultową tęczę, zapewni nieograniczone możliwości kreatywnej budowy.  Zestaw pozwala dziecku na poznanie kształtów, wzorów i sekwencji.
Zestaw paneli brokatowych TickiT idealnie sprawdzi się podczas odkrywania zmysłów i poszerzania słownictwa opisowego.
Tablice manipulacyjne Montessori TickIT doskonale sprawdzą się w rozwoju koordynacji – oka, kontroli palców i umiejętności motorycznych. To gwarancja świetnej zabawy i zaciekawienia dziecka.

Oprócz wyżej wymienionych produktów, w swojej ofercie marki TickIT znajdziemy także cudowne: Drewniane nakrętki i śruby, Zestaw do nauki liczenia, Dyski sensoryczne, Dopasowanki z owocami i warzywami, Litery sensoryczne z płynem, Klocki zwierzęta leśne czy te z lusterkiem.

[product id="2852, 2870, 2856, 2839"]

2. DENA – silikonowe tęcze i inne zabawki Montessori

DENA to producent wyjątkowych zabawek dla najmłodszych. Zabawka kreatywna DENA zachwyca prostotą, a która bardzo pobudzi wyobraźnię dziecka. To trzy w jednym – gryzak, zabawka i foremka do pieczenia – dla każdego coś ciekawego. Kreatywna pomoc pozwali dziecku w naturalny sposób poznawać świat, ale pomoże także ukoić ból związany z ząbkowaniem.
DENA Duża Tęcza Silikonowa to zabawka motoryczna, pobudzająca zmysły malucha. Może służyć również jako gryzak. Tylko od dziecka zależy w jaki sposób ją wykorzysta. Tęcza DENA doskonale sprawdzi się podczas zabawy jako pomoc w budowaniu pierwszych konstrukcji, przez co rozwinie umiejętności motoryczne i kreatywność dziecka.

3. Montessori od Grimm’s

Produkty niemieckiej marki Grimm’s to drewniane zabawki znane na całym świecie. Prostota produktów tej marki wzbudziły sympatię maluchów i ich rodziców z całego świata. W naszym porównaniu zabawek Montessori postanowiliśmy wyróżnić ich tęcze.
Tęcza Grimm's to wspaniała zabawka, której prostota stała się fenomenem. Na pierwszy rzut oka – zwykła zabawka, jednak w połączeniu z niesamowitą wyobraźnią Dziecka okazuje się zabawką, która ma wiele zastosowań. Drewniana tęcza to jeden z najpopularniejszych produktów marki Grimm’s.

4. Tęcza Montessori od Small Foot

Produktem wartym wyróżniania w rankingu zabawek Montessori jest także kolorowa tęcza Small Foot. Jest to tańszy odpowiednik klasycznej tęczy Grimm’s – tańszy nie oznacza wcale, że gorszy. Produkt o wymiarach 26 x 5 x 13 cm wspomaga rozwój koordynacji ruchowej, koncentracji oraz kreatywności dziecka.

[product id="6043, 13676, 13176, 6044"]

Nasze porównanie zabawek Montessori został przygotowane dla rodziców, którzy chcą wybrać najlepsze produkty dla swoich pociech. Nasz subiektywny ranking przedstawia w krótki, ale mamy nadzieję pomocny produkty, na które warto zwrócić uwagę szukając pomocy Montessori dla szkraba w różnym przedziale wagowym.

strona tulisie.pl do góry
{nocache:ef9b34ff760597219f8b67fa694a7123#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl